Jak pozbyć się brzucha?

Jak pozbyć się brzucha?

Ponieważ coraz mniej jest miejsc na świecie, w których obfite kształty są wyznacznikiem atrakcyjności fizycznej, a z mody dawno wyszły kostiumy przypominające swym fasonem namioty, tuż przed wyjazdem zaczynamy poważnie się zastanawiać, co zrobić, żeby schudnąć i Jak się odchudzić ?, żeby osiągnąć szybki i trwały efekt (i bynajmniej nie chodzi tu o efekt jo-jo).

Znane chyba wszystkim przysłowie mówi, że „co nagle, to po diable”. Maksyma ta sprawdza się szczególnie w przypadku dbania o szczupłą sylwetkę – wszelkie drastyczne metody mające pomóc nam w szybkim zrzuceniu zbędnych kilogramów kończą się podobnie: wyniszczeniem organizmu oraz natychmiastowym przybraniu na wadze po zakończeniu ostrej diety. Dlatego w procesie odchudzania najważniejszym

Zagadnieniem jest przede wszystkim, jak się odchudzić – czyli: w jaki sposób skutecznie działać przeciwko nadwadze. Nie brzmi to może zbyt optymistycznie (zwłaszcza dla niecierpliwych), ale żeby trwale schudnąć i nie narazić przy tym zdrowia na szwank, należy przede wszystkim stosować odpowiednio zbilansowaną dietę oraz ćwiczenia fizyczne. I to w sposób regularny! Błędem jest myślenie, że schudnąć można tylko dzięki rygorystycznej diecie albo tylko dzięki uprawianiu sportu – samo chodzenie na fitness nie spowoduje, że schudniemy. Spójrzmy na chwilę w statystyki: tylko 25% społeczeństwa nie posiada skłonności do tycia, a więc nie potrzebuje podejmować żadnych aktywności związanych z utrzymaniem prawidłowej wagi. Pozostałe 75% (a więc ok. 30 mln ludzi w Polsce) jest narażone na otyłość. Dlaczego nie widzimy aż tylu otyłych ludzi na ulicach Polski? Ponieważ prawie 10mln (a więc ¼ naszego społeczeństwa) z pomocą mądrze stosowanych diet i ćwiczeń fizycznych, takich jak bieganie czy chodzenie na fitness nie dopuszcza, aby nadwaga stała się ich problemem. Warto do nich dołączyć.